sobota, 27 czerwca 2015

Mangi - Adele i Darius; Bara to Juudan; Bloody Kiss; Hachmitsu no Hana; Pet wa Binyanshi

Ostatnio przeniosłam się trochę na mangi. Chciałabym powiedzieć o niektórych z nich.

1) Adele i Darius

Główna bohaterka - Adele jest niewolnicą w zamku Króla Okrucieństwa. Krążą opowieści, że każda dziewczyna, która spędziła noc z królem, nazajutrz zostawała zabijana. Adele zgłasza się na ochotniczkę, po to by zamordować władcę (w ramach zemsty za swoją przyjaciółkę).
Podobała mi się ta manga. Przez to, że krótka, dobrze się czyta. Jest to komedia shoujo, romans, oneshot.

 

2) Bara to Juudan

Himemiya Mitsuki jest normalną 16-latką. Podkochuje się w swoim sąsiedzie, Renie. Gdy zbliżają się jej urodziny, coś zaczyna się zmieniać... W rzeczywistości dziewczyna jest wampirem.
Różni się trochę od innych mang o wampirach (lecz nieznacznie). W końcu nadal to romans fantasy.

  

 

3) Bloody Kiss

Katsuragi Kiyo odziedzicza dworek po swojej zmarłej babci. Chodzą plotki, że jest nawiedzony, lecz dziewczyna niezbyt się tym przejmuje (zwłaszcza, że nie ma domu). Okazuje się, że pogłoski mówiły prawdę - dom zamieszkują dwa wampiry (pan i jego sługa).
Kuroboshi chce, by dziewczyna została jego oblubienicą.
Podobał mi się ten romans ;P Najlepsza była Kiyo...

 

4) Hachmitsu no Hana 

Chitose pracuje jako służąca w domu Kuze. Pewnego dnia pan wraca z Anglii ze swoim przybranym synem Lanem. Dziewczyna ma się nim zająć...
Oczywiście chłopak się w niej zakochuje (z wzajemnością).
 

5) Pet wa Binyanshi

Ruho jest nieśmiałą dziwczynką. Ma pewien sekret. Zajmuje się kotem Kuro mieszkającym w szkolnym ogrodzie. Pewnego dnia, gdy go woła, słyszy odpowiedź:" Witaj, to ja Kuro"
Później wyjaśnia się jak kot zamienił się w człowieka. Tyle powiem - chłopak nieźle wykorzystał okazję.
  
 

Wiem, że wszystko to romanse... Co poradzę, że je lubię? ;P

  

 







czwartek, 25 czerwca 2015

Usotsuki Engage - manga

Jest to manga shojo z gatunku komedia, romans, fantasy (stanowczo za krótka!), lecz jedna z najfajniejszych jakie czytałam.
Opowiada o Umi z królestwa Abel, która ma wyjść za księcia Leo z Reinhardt w celu osiągnięcia pokoju. Od pierwszej rozmowy dziewczyna szczerze go nie cierpi, a on ciągle jej dokucza. Księżniczka posiada dar czytania chwili (coś jak widzenie przyszłości). Okazuje się, że ktoś chce zamordować jej męża...
Szkoda, że takie krótkie... Chciałabym, by to jakoś rozwinięto. Polubiłam głównych bohaterów. Ogólnie taki typ pary najbardziej mi odpowiada w anime ;P

Tu można przeczytać po polsku: http://centrum-mangi.pl/Usotsuki-Engage/ 
 
 

 

Szkoda, że nie stworzono z tego anime. Mogliby to trochę rozwinąć.

 

środa, 24 czerwca 2015

hanayaka nari waga ichizoku kinetograph

Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam fabułę, gdyż można to obejrzeć tylko po angielsku :(
Główna bohaterka - Haru, pracuje jako pokojówka w posiadłości rodu Miyanomori. Jest trochę... nieuważna i sprawia sporo problemów XD
Nie za bardzo można opisać fabułę, gdyż są to dwa odcinki po 50min. W tym czasie styka się z sześcioma synami Miyanomori. Każdy jest inny (nie każdy ją lubi), oczywiście bishouneny i mają inne matki. Anime pokazuje jej niektóre przygody. Było całkiem ciekawe, ale niczym się takim nie wyróżniło.
Nie zrozumiałam jedynie dlaczego zaczęli się nią interesować.  Raczej bogaty pan nie zajmuje się służbą. Będzie trzeba to jeszcze raz zobaczyć po polsku... Według mnie najciekawszy był początek.















niedziela, 21 czerwca 2015

Full moon wo sagashite

Przeurocze i przesłodkie anime o Mitsuki Kōyama - 12-latce, która kocha śpiewać. Marzy, by zostać idolką. Niestety ma raka krtani, a usunąć go można jedynie poprzez operacje. Niestety zniszczy to jej głos. W przeszłości spotkała pewnego chłopca. Obiecali sobie, że gdy znów się spotkają, ona będzie piosenkarką, a on astronomem. Przez to tak uparcie pragnie stać się idolką.
Pewnego dnia spotyka dwóch shinigami - bogów śmierci. Dowiaduje się, że został jej rok życia. Prosi o pomoc w spełnieniu jej marzeń. Ci nie mają serca odmówić. Aby mogła dostać się na przesłuchanie, sprawili, że wygląda jak 16-latka. W ten sposób rozpoczyna się jej kariera.
Śmieszne są sceny, w których musi uważać, by rodzina się o niej nie dowiedziała. Niestety czasami można popłakać :(
Na początku trochę mi się dłużyło i długo to oglądałam.

 

 
 

 

Romeo x Juliet

Zapewne każdy zna nieszczęśliwą historię Romea i Julii. Anime, o którym chcę powiedzieć wzoruje się na sławnym dramacie. Jednak w dużej mierze się różni.
Julia Capuletti jest jedyną ocalałą z rodu. Wszystkich wymordował Lord Montaque. Akcja dzieje się 14 lat później, gdy główna bohaterka ma prawie 16 lat. Z niewiadomego powodu każą jej się przebierać za chłopca. Julia pragnie pomagać ludziom, którzy cierpią pod władzą okrutnego Montaque'ego i przebrana za "Czerwone Tornado" chroni Neo-Veronę.
Przypadkiem trafia na bal. Tam spotyka Romea - syna władcy. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia.
Nadchodzi dzień jej 16 urodzin. Jej toważysze zabierają ją na cmentarz. Tam dowiaduje się, że pochodzi z rodu Capuletów, a jej powinnością jest obalenie Montaqueich.
Na tym kończy się podobieństwo do oryginału. Osobiście podoba mi się ta wersja. Na pewno jest bardziej logiczna (z mojego punktu widzenia). Tu przynajmniej nie latają za sobą jak zakochane gołąbki, nie biorą ślubu po kilku dniach znajomości i wyjaśnione jest dlaczego rodziny tak się nie cierpią.
W trakcie jest sporo walk i trochę fantastyki. Wykorzystano niektóre imiona, lecz nie można się sugerować, bo dotyczą innych osób. Osobiście chyba najbardziej lubię Tybalta i Francisco. 
Jeżeli komuś nie podoba się to zmienienie dzieła Shakespeare'a to niech spojrzy na to jako na zwykłe anime akcji.
       

 
 
 
 

Była nawet słynna scena balkonowa. Co prawda trochę zmieniona i później, ale była. Chciało mi się trochę śmiać, gdyż ten sam tekst mówiłam na ostatniej lekcji polskiego. Mieliśmy scenki z lektur. I też byłam Julią. W takiej odsłonie fajniej by się grało ;P

czwartek, 18 czerwca 2015

Niedługo wakacje...

Ach, jak dobrze. Dla uczniów zaraz nastąpi koniec roku. Koniec nauki, koniec sprawdzianów, początek nałogowego oglądania anime :)
Macie jakieś plany na wakacje? Ja najpewniej pojadę na trochę do babci, a resztę czasu spędzę na czytaniu i pisaniu książek, rysowaniu, oglądaniu anime i prowadzeniu bloga.
Sprawdzałam, jakie nowe anime mają premierę w wakacje. Jest jedno, na które już od dłuższego czasu czekam. Na pewno wam o nim napiszę.
W planach mam nauczenie się grać na pianinie utworu, który ostatnio wpadł mi w ucho: Joe Hisaishi - "Innocent" - Castle in the sky.
Cieszę się, że już wakacje, bo mam całą listę anime do obejrzenia i książek do przeczytania. Wiem, że to nie ten blog, ale chciałabym gorąco polecić książkę:" Księga pierwsza Pellinoru: Dar"Alison Croggon. "Dar" to pierwsza część, druga "Zagadka", trzecia "Kruk", czwarta "Pieśń". Jest to powieść fantasy, przygodowa.

W tym tygodniu w szkole wszyscy chodzą półżywi. Jak dobrze, że już wakacje. Oczywiście nie wszyscy je mają...
 

  

 

 

Teraz tylko cierpliwie czekamy XD





sobota, 13 czerwca 2015

Drama - The 1st Shop of Coffee Prince

Choi Han-kyul należy do bogatej rodziny. Nigdy nie pracował, przez co jest mało odpowiedzialny. Rodzina chce by ożenił się, więc wysyłają go na randki z różnymi pannami z dobrych rodzin. On oczywiście nie chce w tym uczestniczyć.
Go Eun-chan ma 24 lata. Od kiedy jej ojciec zmarł, utrzymuje rodzinę. Wygląda trochę jak chłopak (według Koreańczyków), więc gdy spotyka Han-kyula, ten prosi by została jego kochankiem, by dziewczyny same od niego uciekały.
W późniejszym czasie babcia powiedziała, że ma ostatnią szansę. Musi przemienić kawiarnię Coffee Prince, w miejsce, do którego wszyscy będą chcieli przychodzić.
Eun-chan chce się tam zatrudnić, ale przyjmują tylko mężczyzn. Dlatego postanawia nadal ukrywać płeć.
Z początku trochę nudziło. Potem było ciekawiej. Oczywiście to romans, więc można się domyślić, co się działo.

  

 


W połowie trochę dołowało, ale ogólnie było ciekawe XD