sobota, 31 stycznia 2015

Makowe Wzgórze

Makowe Wzgórze to kolejny film pełnometrażowy studia Ghibli. Trwa trochę krócej (90min). Akcja dzieje się w Japoni 18 lat po wojnie, czyli rok 1963.
Główną bohaterką jest 16 letnia Umi Matsuzaki. Jej ojciec zmarł w czasie wojny na statku. Dziewczyna nadal wiesza flagi sygnałowe, jakich nauczył ją ojciec. Pewnego dnia zauważa je Shun, chłopak, który chodzi do tej samej szkoły. Jego ojciec pracuje jako operator holownika.
Do gazetki szkolnej trafia wiersz o niej. Tego dnia poznaje się z Shunem, który jak wielu chłopców jest przeciw burzeniu budynku, w którym znajdują się kluby zainteresowań. W ramach protestu skacze do wody z dachu. Szybko zaczynają się sobą interesować.
Później dochodzi wątek ich ojców.

 

 
 

piątek, 30 stycznia 2015

Wilcze dzieci

Chciałabym powiedzieć wam coś o kolejnym pełnometrażowym filmie anime. Nosi tytuł "Wilcze dzieci". Myślę, że jest to jeden z piękniejszych filmów animowanych... Oglądając go czuć pewną melancholię i spokój...
Hana jest studentką. Tam spotyka pewnego młodzieńca. Zaczynają się spotykać. Po pewnym czasie chłopak wyznaje jej, że jest wilkołakiem. Biorą ślub. Rodzi im się córeczka - Yuki. Rok później Ame. Tego samego dnia mężczyzna nie wraca do domu. Hana wychodzi z dziećmi, by go znaleźć. Okazało się, że zmarł... Później przeprowadzają się na wieś, by tam z dala od ludzi żyć w spokoju.
Film trwa blisko 2 godzin. Ale warto go obejrzeć. Jest naprawdę piękny.

 

 
 
Od dziś mam ferie... Bardzo mnie to cieszy. Powodzenia tym co właśnie skończyli.





sobota, 24 stycznia 2015

Inuyasha Kanketsu-hen

Jak się okazało Inuyasha nie jest tylko 167 odcinkowym anime, ale posiada również cztery filmy i chyba 26 odcinkowy drugi sezon. 
Nie wierzę, że mi się udało, ale skończyłam 1 sezon i obejrzałam filmy. Zabieram się za drugi sezon Kanketsu-hen. Czekam na koniec, bo wiem co się będzie działo. Trochę poczytałam spoilerów :P. Myślę, że będzie świetny.
Nie chcę wam zdradzać, ale prawdopodobnie będzie duży wątek z Rin, coś z Kikiyo, o Sango i Houshi no i najpewniej Kagome i Inuyashy XD
Ogólnie to ja chyba najbardziej lubię Sessohomaru i Rin. No i Kirarę.

 

Ponoć w tym sezonie jest lepsza grafika i muzyka.

 

Będą dzieciaczki. Kilka osób umrze. Ktoś ożyję. Ale tego wam nie powiem. Sami zobaczycie... jak dotrwacie XD

środa, 21 stycznia 2015

Vanessa Mae

Vanessa Mae co prawda nie jest japonką, ale warto o niej powiedzieć. Głównie znam ją z grania na skrzypcach. Jest w tym świetna! Wykonuje muzykę klasyczną oraz pop.

Niektóre z jej wykonań to przeróbki znanych utworów. Znane wykonania:
- Storm
- The Devil's Trill
- Sabre Dance 
i inne...

Tak naprawdę to poznałam ją dzięki Sailor Moon. Dlatego też wspominam o niej na tym blogu. Czy wiecie, że gra na skrzypcach Michiru to właśnie Vanessa Mae? Oto przykłady (nie do końca znam tytuły):

Michiru Violin 
Michiru Sad Violin 
Tu są różne 

 

 

 
 

Warto posłuchać. Oczywiście nie napisałam o niej praktycznie nic. Więcej wyczytacie w bardziej doinformowanych źródłach.Jeśli wam się spodoba to może zostaniecie jej fanami? Kto wie...

 

 

 

 

wtorek, 20 stycznia 2015

♥ ♥ ♥ ♥

Trochę ze świata Fairy Tail:

Właśnie zakończył się Tartarus Arc. Niedługo zostanie zekranizowany XD Po drodze czeka nas kilka mniejszych historyjek.

Kolejna wiadomość to ukazanie się kolejnych rozdziałów, m. in. Fairy Tail Zero i Ice Trail. Słyszałam jeszcze o kolejnym one-shocie  Niebieski Kot Happy.

Teraz coś o Sailor Moon: mamy kolejny odcinek. Jeszcze nie oglądałam, ale za pewne jest świetny.

Niedługo powiem wam coś o kolejnym anime, ale na początku obejrzę je do końca ;)

Niedługo będę miała ferie... Jej! Pozdrawiam województwa Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie, które mają teraz wolne. Ja będę miała po was ;D Życzę wytrwałości wszystkim, którzy nie mieli jeszcze ferii. Dacie radę! Niedługo znowu przerwa (tylko trochę krótsza) no i do wakacji. Jak to szybko minie...





piątek, 16 stycznia 2015

Diabolik Lovers

Kolejne anime - Diabolik Lovers. Nie dla osób poniżej 13 XD Psyhologiczny, choć wydaje i się, że bardziej dla głównej bohaterki niż dla nas. Opowiada o Yui, którą tata wysłał do rodziny. Pierwszy raz tam jest. Na jej nieszczęście trafiła do domu z szóstką braci... wampirów. Oczywiście nie może uciec i zostaje tam. Psychologiczny jest pewnie dlatego, że ciągle dobierają się do jej krwii... Chyba tylko jeden jej nie ugryzł. Najgorsi (pod tym względem) byli chyba Ayato i Laito... W sumie chyba się przyzwyczaiła.
Odcinki są dość krótkie (15min) i jest ich mało (12). Mówią, że może być 2 sezon, bo na to wskazuje końcówka. Opening ma dziwny tekst...  Ale ogólnie fajnie się oglądało.


Tak sobie myślę, że wampirzy główni bohaterowie byli z tego wszystkiego najbardziej rąbnięci.
Jeden cały czas chodził z misiem i gadał do niego jak do przyjaciela, a po za tym wybuchał z dziwnych powodów. No i lubił dziwne rzeczy...
Drugi cięgle chciał pić jej krew (chociaż każdy to robił), ale ogólnie ratował ją z różnych sytuacji.
Kolejny tak jak reszta też był psycholem... wolę nie mówić co robił.
Następny wydawał się spoko, ale również miał dziwne skłonności.
Jeszcze kolejny wciąż nawijał o kulturze, a sam czasami zachowywał się niezbyt dobrze.
No, a ostatni robił pozory okropnego, a był najmilszy.

Jak mówiła, to anime raczej nie przypadnie do gustu wszystkim. Było w nim kilka kontrowersyjnych sytuacji, z którymi osobiście się nie zgadzam m. in. ze względu na przekonania moralne, ale mniejsza z tym.

 

 
 

No to kończę tego posta. Jak chcecie to obejrzyjcie XD


sobota, 10 stycznia 2015

Kamisama Hajimemashita sezon 2

Oglądaliście Kamisama Hajimemashita? Jest 2 sezon! Co prawda w trakcie, bo na razie jest tylko pierwszy odcinek po angielsku, między innymi na anime zone.
Ciekawe, czy będzie podobny do mangi... Jeśli tak to nie będzie tak wesoło. Z tego co pamiętam w mandze było dużo o przeszłości Tomoe. Tej niemiłej przeszłości. W tym sezonie przybędą jacyś goście chcący zrobić coś Tomoe. Nie do końca wiem o co chodziło... Powinien pojawić się Mikage.
Opening jest trochę śmieszny XD Albo tylko mi się tak wydaje. Za to ending jest świetny. Muzyka w trakcie została ta sama. Kreska też. Ogólnie zapowiada się świetnie. Tytuł chyba brzmi Kamisama Kiss.

 

 
 



 
 
 

No to na razie tyle. Nie mogę się doczekać dalszych odcinków XD
Ponoć ma być 15, ale mogą to być błędne informacje.