środa, 3 grudnia 2014

Sword Art Online 2

Pewnie wielu z was oglądało już 1 sezon SAO. Już od jakiegoś czasu można oglądać coraz to nowe pojawiające się odcinki SAO2. W tym tygodniu postanowiłam obejrzeć. Myślałam, że będą nudne, gdyż wszystko się już rozwiązało, jednak stworzono kolejną, świetną historię.
Akcja jest kontynuacją pierwszego sezonu. Dzieje się w 2025r. Wszyscy nadal są w ALO. Na rynku wybiła się kolejna gra: Gun Gale Online. Grają w nią zawodowcy. Dzięki niej można zarabiać, ale również tracić pieniądze. Kirito zostaje proszony o przeniesienie się do GGO i przypatrzeniu się ostatnim morderstwom... Pewien gracz zabijając graczy w grze, zabija ich w prawdziwym świecie... Tam poznaje Sinon - snajperkę.
GGO różni się od gier, w które wcześniej grali. To świat broni palnej. Nie mieczy, łuków, czy magii.
Najlepsze jest to, że Kirito dostaje nowego awatara. Nie poszczęściło mu się, gdyż wygląda jak dziewczyna i za nią go biorą XD

  

  

   




piątek, 28 listopada 2014

Uwaga! Zmieniłam muzykę. Jest jej teraz więcej i powinniście łatwiej znaleźć coś dla siebie. Stworzyłam ankietę na ten temat. Zachęcam do głosowania! Koniec 19 grudnia 2014 o godz.21:00!
Co do ankiet, zostało czternaście dni do końca ankiety na temat: Co najbardziej lubisz a anime. Na razie zagłosowały 4 osoby. Arigato XD 
Piszcie w komentarzach jakiekolwiek uwagi, zastrzeżenia lub inne wypowiedzi. Nadal nie wiem, czy lubicie to co robię, czy wręcz przeciwnie. Byłoby to bardzo pomocne. Wiedziałabym co mam zmienić itd. W końcu ten blog jet dla was. Będę szczęśliwa, mojego bloga lubi ktoś całkiem obcy, nieznany mi.

Świetna muzyka dla fanów Vampire Knight! 

 

 

 
Wiecie co to za bajka? XD




sobota, 15 listopada 2014

Mangi

Jestem taka szczęśliwa! Ostatnio kupiłam w empiku mangę Special A ostatnią. Co prawda anime jest lepsze, ale chodziło mi głównie o postaci, by je rysować. Akcja też fajna XD
Skończyłam czytać mangę Vampire Knigth. Szkoda, że po angielsku. Chciałabym przeczytać ostatni tom po polsku... Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
Są jakieś mangi, które polecacie? Przeczytałam już Sailor Moon, Kamisama Hajimemashita, czytam Fairy Tail, Hiyokoi, Noragami... I inne... Znacie jakieś inne fajne? Jeśli tak to popiszcie w komach. Albo jakieś anime... Lub dramy. Byłoby miło.
Jeśli jeszcze nie widzieliście to zrobiłam ankietę "Co najbardziej lubisz a anime" Serdecznie zapraszam do głosowania!

poniedziałek, 10 listopada 2014

Inu x boku ss

Na razie nie mogę wiele stwierdzić, ale myślę, że to fajne anime. Obejrzałam pierwszy odcinek i bardzo mi się podobało.

Istnieje takie coś jak Ayakashikan. Jest to budynek, w którym mieszkają ludzie mających demonicznych przodków oraz youkai. Trafia tam Ririchiyo Shirakiin mając nadzieję, że znajdzie spokój i ciszę. W Ayakashin można wynająć sobie ochroniarza z Secret Service. Przydzielono jej Soshi'ego Miketsukami.


 

 

 

Nie mogę XD On chce, by nazywała go swoim psem...

 

Vampire Knight

Dopiero zaczęłam oglądać, ale bardzo mi się podoba. Myślę, że jest trochę inne niż inne anime. Czuć od niego tajemniczą atmosferę i taki niepokój... Albo to tylko moje złudzenie XD

Główna bohaterka to Yūki Cross. Uczęszcza do Dziennej Klasy akademii Cross. Jest jeszcze druga klasa - Nocna. Chodzą do niej... wampiry. Tylko dyrektor, Yūki i Zero wiedzą o tym, że to wampiry. Dziewczyna i Zero są protektami - pilnują porządku, by wampir nie atakował uczniów.
 

 

 
 

Nie jestem pewna, ale na razie są chyba dwa sezony i być może będzie trzeci.

Bardzo podoba mi się opening. Ma świetną muzykę XD

wtorek, 4 listopada 2014

Spirited Away

Pamiętam tę bajkę z dzieciństwa. Często leciała w wakacje, a ja zawsze oglądałam z siostrą. Pamiętałam z tego tylko, że rodzice głównej bohaterki zamienili się w świnie, że było coś o takiej czarownicy i smoku oraz wielkie dziecko. Długi okres szukałam tego... Aż ostatnio na facebooku moja koleżanka go poleciła i przypomniałam sobie. Spirited Away.
Jest to film pełnometrażowy opowiadający o dziesięcioletniej Chihiro, która z rodzicami przeprowadziła się do innego miasta. PO drodze trafili na ślepy zaułek. Było to wąskie przejście w murze. Wbrew dziewczynce, rodzice weszli. Okazało się, że po drugiej stronie jest łąka, tory i... miasto. Opuszczone miasto. Było tam jedzenie, więc dorośli je zjedli... W tym czasie Chihiro spotkała chłopka, który kazał jej uciekać.

 

 

 

 

 

 

 




piątek, 24 października 2014

Kaichou wa Maid-sama!

To anime dopiero zaczynam. Teraz mam czas, skoro skończyłam SAO i inne anime. Opowiada o Misaki - prawie normalnej dziewczynie chodzącej do szkoły koedukacyjnej. Jest jej przewodniczącą i... nienawidzi płci przeciwnej. Wcześniej była to szkoła tylko dla chłopaków. Z czasem zmieniono to i zaczęły pojawiać się dziewczyny, ale stanowiły mniejszość. Chłopcy zawsze robili im głupie żarty. Jednak Misaki zmieniła to. Stała się ich "nadzieją" i zaczęła gnębić chłopców. Wszyscy przedstawiciele płci męskiej bali się jej w szkole. Poza tym dziewczyna jest niezwykle silna i lubi brać wszystko na siebie. Jednak ma swój sekret. Jej rodzina jest biedna, więc po lekcjach pracuje w kawiarni, gdzie kelnerki przebierają się za pokojówki. Niestety, jednego dnia będąc w pracy, napotyka się na Usui Takumiego - najprzystojniejszego chłopaka w szkole, którego szanują wszyscy chłopcy, a według Misaki jest niezwykle irytujący.