piątek, 24 października 2014

Kaichou wa Maid-sama!

To anime dopiero zaczynam. Teraz mam czas, skoro skończyłam SAO i inne anime. Opowiada o Misaki - prawie normalnej dziewczynie chodzącej do szkoły koedukacyjnej. Jest jej przewodniczącą i... nienawidzi płci przeciwnej. Wcześniej była to szkoła tylko dla chłopaków. Z czasem zmieniono to i zaczęły pojawiać się dziewczyny, ale stanowiły mniejszość. Chłopcy zawsze robili im głupie żarty. Jednak Misaki zmieniła to. Stała się ich "nadzieją" i zaczęła gnębić chłopców. Wszyscy przedstawiciele płci męskiej bali się jej w szkole. Poza tym dziewczyna jest niezwykle silna i lubi brać wszystko na siebie. Jednak ma swój sekret. Jej rodzina jest biedna, więc po lekcjach pracuje w kawiarni, gdzie kelnerki przebierają się za pokojówki. Niestety, jednego dnia będąc w pracy, napotyka się na Usui Takumiego - najprzystojniejszego chłopaka w szkole, którego szanują wszyscy chłopcy, a według Misaki jest niezwykle irytujący.

 

 

 




Special A

Niedawno zaczęłam nowe anime i dziś je skończyłam. Jeśli lubicie romanse, komedie i szkolne to coś dla was! Opowiada o Hikari Hanazono, która od najmłodszych lat próbuje pokonać Takishime Kei. Zawsze chodzi do tej szkoły co on itd. Tym razem poszła za nim do najlepszej szkoły Hakusenkan i trafiła do najlepszej klasy nazywanej Special A (S.A). Może w niej być tylko siódemka osób. Wszyscy są bardzo zdolni. Osobiście każdego z nich uwielbiam. Hikari jest trochę zaślepiona swoją ambicją i nie widzi, że Takishima jest w niej zakochany...
Obejrzałam już sporo anime i każde z nich jest świetne XD
Mam nadzieję, że wam się spodoba.
Przy każdym odcinku śmiałam się do łez. Niektóre miny są po prostu... Tylko mają nie proporcjonalnie długie nogi. W pierwszych odcinkach mnie trochę raziły, ale potem zapomniałam o tym.

  
  

 

To tyle o Special A.




środa, 15 października 2014

Sword Art Online

Miałam chwilę czasu i postanowiłam obejrzeć jakieś nowe anime. Moja przyjaciółka dużo o nim mówiła, więc wybrałam SAO, czyli Sword Art Online.
Opowiada o 16 letnim chłopcu Kazucie Kirigayamie (pseudonim Kirito), który bardzo lubi gry komputerowe. Stworzono nową grę MMORPG, która różniła się od pozostałych. Aby w nią grać trzeba było mieć specjalny "hełm" NerveGear. To takie coś, co się na głowę wkładało i przesyłało impulsy z mózgu.
W grze tworzyło się postać, chodziło po miastach, wykonywało zdania i zabijało potwory. Była to bardzo realistyczna gra. Jednego dnia, gdy wszyscy użytkownicy byli w grze, pojawiła się postać, która ponoć była twórcą gry. Powiedział, że nie wyjdą w gry dopóki jej nie przejdą. No i tak wszyscy utknęli w tym świecie bez możliwości wylogowania i powrócili do swojego normalnego wyglądu. 
Wiele osób zginęło, gdyż ktoś ściągnął im "hełm". No i aby było zabawniej, jak umrzesz w grze, umierasz naprawdę. 

 

 

 

Polecam! 
Jak wam idzie Sailor Moon Crystal? W ten weekend kolejny odcinek. A Fairy Tail?


 

niedziela, 28 września 2014

Księżniczka Mononoke

Księżniczka Mononoke to film pełnometrażowy anime. Trwa ok.2 godz. Akcja dzieję się w Japonii w latach między 1336, a 1537. Opowiada o Ashitace, księciu ludu Emishi, który uratował wioskę przed demonem-dzikiem, lecz został obarczony klątwą. Wybiera się za zachód, by zdjąć klątwę. Trafia do "Żelaznego Miasta", gdzie akurat trwa konflikt między miastem, a istotami żyjącymi w lesie (demonami, duchami, bóstwami). Po stronie istot jest również San - ludzkie dziecko wychowane przez wilczycę. Ashitaka nie wie po czyjej jest stronie.



 



 

 


środa, 17 września 2014

Japoński

Powiedzmy trochę o języku Japońskim. Osobiście uważam, że to przecudowny język. Osobiście nie umiem zbyt dobrze Japońskiego, ale oglądając anime zapamiętuję coraz więcej słów i wyrażeń.
Pisownia może nie jest zbyt łatwa. Oglądając anime, dramy i inne Japońskie filmy zapewne skapnęliście się, że Japończycy używają końcówek do imion i nazwisk. 
-san : do osób dorosłych (pan/pani)
-kun : do chłopców lub młodych mężczyzn
-chan: do dziewczyn (jako zdrobnienie) lub pieszczotliwie
-sama : z szacunkiem
-dono : oficjalnie, np. w dokumentach
-han : to samo co san
-ko : do małych dzieci lub zwierząt
-senpai : do starszych kolegów (ze szkoły)

Na pewno znacie proste słowa po japońsku:

Ohayo - dzień dobry (do kolegów)
Yo - cześć
Sayonara - do widzenia
Ohayo gozaimasu - dzień dobry (oficjalnie)
Arigato - dziękuję
Onegai - proszę
Gomen, Gomenasai - przepraszam ( oficjalnie )
Gomene - przepraszam ( nie oficjalnie)
Baka - głupek

 

 

 

Takie pytanie nie dotyczące Japoni. Oglądaliście może "Młodych Tytanów". To kreskówka z Cartoon Network. Polecam. Szczególnie starą wersję, którą można obejrzeć na kreskówkazone lub kreskóweczki





 
 

piątek, 12 września 2014

News ze świata Japoni

Słyszeliście już, że z okazji 400 chapteru mangi Fairy Tail Hiro Mashima udostępni w gazecie jednorozdziałową historię z Fairy Tail? Nie mogę się doczekać :)

  

No i oczywiście w weekend jest zjazd mangowcówXD Kto jedzie? Ja nie mogę... Ale moja przyjaciółka tak. Może mi coś przywiezie... XD





No a jutro nowy odcinek Fairy Tail. Za tydzień Sailor Moon (czekam na ten odcinek! będzie świetny), a w poniedziałek nowy rozdział mangi Hiro Mashimy XD

Na co najbardziej czekacie w najbliższych dniach?



sobota, 6 września 2014

Fairy Tail - koniec Igrzysk

No i na ostatnim odcinku skończono serię o Igrzyskach. Następny odcinek będzie o tym jak wyjeżdżają i wracają do gildii. I wiecie co? W mandze było, że miasto w nagrodę odbudowało im budynek gildii. Wcześniej był gdzieś na uboczu, a teraz powinien wyglądać jak ten za drugim razem XD
Wciąż czekam na mangę... Będzie prawdopodobnie we wtorek.

I jeszcze jedno. Przez przypadek znalazłam w sieci taki obrazek:

 

Produkują figurki?!

Chciałabym mieć wszysciutkie odcinki Fairy Tail na płytce. Do tego inne gadżety, np. kolczyki ze znakiem gildii, album obrazków, karteczki, długopisy itd.