piątek, 24 października 2014
Kaichou wa Maid-sama!
To anime dopiero zaczynam. Teraz mam czas, skoro skończyłam SAO i inne anime. Opowiada o Misaki - prawie normalnej dziewczynie chodzącej do szkoły koedukacyjnej. Jest jej przewodniczącą i... nienawidzi płci przeciwnej. Wcześniej była to szkoła tylko dla chłopaków. Z czasem zmieniono to i zaczęły pojawiać się dziewczyny, ale stanowiły mniejszość. Chłopcy zawsze robili im głupie żarty. Jednak Misaki zmieniła to. Stała się ich "nadzieją" i zaczęła gnębić chłopców. Wszyscy przedstawiciele płci męskiej bali się jej w szkole. Poza tym dziewczyna jest niezwykle silna i lubi brać wszystko na siebie. Jednak ma swój sekret. Jej rodzina jest biedna, więc po lekcjach pracuje w kawiarni, gdzie kelnerki przebierają się za pokojówki. Niestety, jednego dnia będąc w pracy, napotyka się na Usui Takumiego - najprzystojniejszego chłopaka w szkole, którego szanują wszyscy chłopcy, a według Misaki jest niezwykle irytujący.
Special A
Niedawno zaczęłam nowe anime i dziś je skończyłam. Jeśli lubicie romanse, komedie i szkolne to coś dla was! Opowiada o Hikari Hanazono, która od najmłodszych lat próbuje pokonać Takishime Kei. Zawsze chodzi do tej szkoły co on itd. Tym razem poszła za nim do najlepszej szkoły Hakusenkan i trafiła do najlepszej klasy nazywanej Special A (S.A). Może w niej być tylko siódemka osób. Wszyscy są bardzo zdolni. Osobiście każdego z nich uwielbiam. Hikari jest trochę zaślepiona swoją ambicją i nie widzi, że Takishima jest w niej zakochany...
Obejrzałam już sporo anime i każde z nich jest świetne XD
Mam nadzieję, że wam się spodoba.
Przy każdym odcinku śmiałam się do łez. Niektóre miny są po prostu... Tylko mają nie proporcjonalnie długie nogi. W pierwszych odcinkach mnie trochę raziły, ale potem zapomniałam o tym.
To tyle o Special A.
Obejrzałam już sporo anime i każde z nich jest świetne XD
Mam nadzieję, że wam się spodoba.
Przy każdym odcinku śmiałam się do łez. Niektóre miny są po prostu... Tylko mają nie proporcjonalnie długie nogi. W pierwszych odcinkach mnie trochę raziły, ale potem zapomniałam o tym.
To tyle o Special A.
środa, 15 października 2014
Sword Art Online
Miałam chwilę czasu i postanowiłam obejrzeć jakieś nowe anime. Moja przyjaciółka dużo o nim mówiła, więc wybrałam SAO, czyli Sword Art Online.
Opowiada o 16 letnim chłopcu Kazucie Kirigayamie (pseudonim Kirito), który bardzo lubi gry komputerowe. Stworzono nową grę MMORPG, która różniła się od pozostałych. Aby w nią grać trzeba było mieć specjalny "hełm" NerveGear. To takie coś, co się na głowę wkładało i przesyłało impulsy z mózgu.
W grze tworzyło się postać, chodziło po miastach, wykonywało zdania i zabijało potwory. Była to bardzo realistyczna gra. Jednego dnia, gdy wszyscy użytkownicy byli w grze, pojawiła się postać, która ponoć była twórcą gry. Powiedział, że nie wyjdą w gry dopóki jej nie przejdą. No i tak wszyscy utknęli w tym świecie bez możliwości wylogowania i powrócili do swojego normalnego wyglądu.
Wiele osób zginęło, gdyż ktoś ściągnął im "hełm". No i aby było zabawniej, jak umrzesz w grze, umierasz naprawdę.
Polecam!
Jak wam idzie Sailor Moon Crystal? W ten weekend kolejny odcinek. A Fairy Tail?
Opowiada o 16 letnim chłopcu Kazucie Kirigayamie (pseudonim Kirito), który bardzo lubi gry komputerowe. Stworzono nową grę MMORPG, która różniła się od pozostałych. Aby w nią grać trzeba było mieć specjalny "hełm" NerveGear. To takie coś, co się na głowę wkładało i przesyłało impulsy z mózgu.
W grze tworzyło się postać, chodziło po miastach, wykonywało zdania i zabijało potwory. Była to bardzo realistyczna gra. Jednego dnia, gdy wszyscy użytkownicy byli w grze, pojawiła się postać, która ponoć była twórcą gry. Powiedział, że nie wyjdą w gry dopóki jej nie przejdą. No i tak wszyscy utknęli w tym świecie bez możliwości wylogowania i powrócili do swojego normalnego wyglądu.
Wiele osób zginęło, gdyż ktoś ściągnął im "hełm". No i aby było zabawniej, jak umrzesz w grze, umierasz naprawdę.
Polecam!
Jak wam idzie Sailor Moon Crystal? W ten weekend kolejny odcinek. A Fairy Tail?
niedziela, 28 września 2014
Księżniczka Mononoke
Księżniczka Mononoke to film pełnometrażowy anime. Trwa ok.2 godz. Akcja dzieję się w Japonii w latach między 1336, a 1537. Opowiada o Ashitace, księciu ludu Emishi, który uratował wioskę przed demonem-dzikiem, lecz został obarczony klątwą. Wybiera się za zachód, by zdjąć klątwę. Trafia do "Żelaznego Miasta", gdzie akurat trwa konflikt między miastem, a istotami żyjącymi w lesie (demonami, duchami, bóstwami). Po stronie istot jest również San - ludzkie dziecko wychowane przez wilczycę. Ashitaka nie wie po czyjej jest stronie.
środa, 17 września 2014
Japoński
Powiedzmy trochę o języku Japońskim. Osobiście uważam, że to przecudowny język. Osobiście nie umiem zbyt dobrze Japońskiego, ale oglądając anime zapamiętuję coraz więcej słów i wyrażeń.
Pisownia może nie jest zbyt łatwa. Oglądając anime, dramy i inne Japońskie filmy zapewne skapnęliście się, że Japończycy używają końcówek do imion i nazwisk.
-san : do osób dorosłych (pan/pani)
-kun : do chłopców lub młodych mężczyzn
-chan: do dziewczyn (jako zdrobnienie) lub pieszczotliwie
-sama : z szacunkiem
-dono : oficjalnie, np. w dokumentach
-han : to samo co san
-ko : do małych dzieci lub zwierząt
-senpai : do starszych kolegów (ze szkoły)
Na pewno znacie proste słowa po japońsku:
Ohayo - dzień dobry (do kolegów)
Yo - cześć
Sayonara - do widzenia
Ohayo gozaimasu - dzień dobry (oficjalnie)
Arigato - dziękuję
Onegai - proszę
Gomen, Gomenasai - przepraszam ( oficjalnie )
Gomene - przepraszam ( nie oficjalnie)
Baka - głupek
Takie pytanie nie dotyczące Japoni. Oglądaliście może "Młodych Tytanów". To kreskówka z Cartoon Network. Polecam. Szczególnie starą wersję, którą można obejrzeć na kreskówkazone lub kreskóweczki
Pisownia może nie jest zbyt łatwa. Oglądając anime, dramy i inne Japońskie filmy zapewne skapnęliście się, że Japończycy używają końcówek do imion i nazwisk.
-san : do osób dorosłych (pan/pani)
-kun : do chłopców lub młodych mężczyzn
-chan: do dziewczyn (jako zdrobnienie) lub pieszczotliwie
-sama : z szacunkiem
-dono : oficjalnie, np. w dokumentach
-han : to samo co san
-ko : do małych dzieci lub zwierząt
-senpai : do starszych kolegów (ze szkoły)
Na pewno znacie proste słowa po japońsku:
Ohayo - dzień dobry (do kolegów)
Yo - cześć
Sayonara - do widzenia
Ohayo gozaimasu - dzień dobry (oficjalnie)
Arigato - dziękuję
Onegai - proszę
Gomen, Gomenasai - przepraszam ( oficjalnie )
Gomene - przepraszam ( nie oficjalnie)
Baka - głupek
Takie pytanie nie dotyczące Japoni. Oglądaliście może "Młodych Tytanów". To kreskówka z Cartoon Network. Polecam. Szczególnie starą wersję, którą można obejrzeć na kreskówkazone lub kreskóweczki
piątek, 12 września 2014
News ze świata Japoni
Słyszeliście już, że z okazji 400 chapteru mangi Fairy Tail Hiro Mashima udostępni w gazecie jednorozdziałową historię z Fairy Tail? Nie mogę się doczekać :)
No i oczywiście w weekend jest zjazd mangowcówXD Kto jedzie? Ja nie mogę... Ale moja przyjaciółka tak. Może mi coś przywiezie... XD

No a jutro nowy odcinek Fairy Tail. Za tydzień Sailor Moon (czekam na ten odcinek! będzie świetny), a w poniedziałek nowy rozdział mangi Hiro Mashimy XD
Na co najbardziej czekacie w najbliższych dniach?
No i oczywiście w weekend jest zjazd mangowcówXD Kto jedzie? Ja nie mogę... Ale moja przyjaciółka tak. Może mi coś przywiezie... XD
No a jutro nowy odcinek Fairy Tail. Za tydzień Sailor Moon (czekam na ten odcinek! będzie świetny), a w poniedziałek nowy rozdział mangi Hiro Mashimy XD
Na co najbardziej czekacie w najbliższych dniach?
sobota, 6 września 2014
Fairy Tail - koniec Igrzysk
No i na ostatnim odcinku skończono serię o Igrzyskach. Następny odcinek będzie o tym jak wyjeżdżają i wracają do gildii. I wiecie co? W mandze było, że miasto w nagrodę odbudowało im budynek gildii. Wcześniej był gdzieś na uboczu, a teraz powinien wyglądać jak ten za drugim razem XD
Wciąż czekam na mangę... Będzie prawdopodobnie we wtorek.
I jeszcze jedno. Przez przypadek znalazłam w sieci taki obrazek:
Produkują figurki?!
Chciałabym mieć wszysciutkie odcinki Fairy Tail na płytce. Do tego inne gadżety, np. kolczyki ze znakiem gildii, album obrazków, karteczki, długopisy itd.
Wciąż czekam na mangę... Będzie prawdopodobnie we wtorek.
I jeszcze jedno. Przez przypadek znalazłam w sieci taki obrazek:
Produkują figurki?!
Chciałabym mieć wszysciutkie odcinki Fairy Tail na płytce. Do tego inne gadżety, np. kolczyki ze znakiem gildii, album obrazków, karteczki, długopisy itd.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
