sobota, 15 listopada 2014

Mangi

Jestem taka szczęśliwa! Ostatnio kupiłam w empiku mangę Special A ostatnią. Co prawda anime jest lepsze, ale chodziło mi głównie o postaci, by je rysować. Akcja też fajna XD
Skończyłam czytać mangę Vampire Knigth. Szkoda, że po angielsku. Chciałabym przeczytać ostatni tom po polsku... Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
Są jakieś mangi, które polecacie? Przeczytałam już Sailor Moon, Kamisama Hajimemashita, czytam Fairy Tail, Hiyokoi, Noragami... I inne... Znacie jakieś inne fajne? Jeśli tak to popiszcie w komach. Albo jakieś anime... Lub dramy. Byłoby miło.
Jeśli jeszcze nie widzieliście to zrobiłam ankietę "Co najbardziej lubisz a anime" Serdecznie zapraszam do głosowania!

poniedziałek, 10 listopada 2014

Inu x boku ss

Na razie nie mogę wiele stwierdzić, ale myślę, że to fajne anime. Obejrzałam pierwszy odcinek i bardzo mi się podobało.

Istnieje takie coś jak Ayakashikan. Jest to budynek, w którym mieszkają ludzie mających demonicznych przodków oraz youkai. Trafia tam Ririchiyo Shirakiin mając nadzieję, że znajdzie spokój i ciszę. W Ayakashin można wynająć sobie ochroniarza z Secret Service. Przydzielono jej Soshi'ego Miketsukami.


 

 

 

Nie mogę XD On chce, by nazywała go swoim psem...

 

Vampire Knight

Dopiero zaczęłam oglądać, ale bardzo mi się podoba. Myślę, że jest trochę inne niż inne anime. Czuć od niego tajemniczą atmosferę i taki niepokój... Albo to tylko moje złudzenie XD

Główna bohaterka to Yūki Cross. Uczęszcza do Dziennej Klasy akademii Cross. Jest jeszcze druga klasa - Nocna. Chodzą do niej... wampiry. Tylko dyrektor, Yūki i Zero wiedzą o tym, że to wampiry. Dziewczyna i Zero są protektami - pilnują porządku, by wampir nie atakował uczniów.
 

 

 
 

Nie jestem pewna, ale na razie są chyba dwa sezony i być może będzie trzeci.

Bardzo podoba mi się opening. Ma świetną muzykę XD

wtorek, 4 listopada 2014

Spirited Away

Pamiętam tę bajkę z dzieciństwa. Często leciała w wakacje, a ja zawsze oglądałam z siostrą. Pamiętałam z tego tylko, że rodzice głównej bohaterki zamienili się w świnie, że było coś o takiej czarownicy i smoku oraz wielkie dziecko. Długi okres szukałam tego... Aż ostatnio na facebooku moja koleżanka go poleciła i przypomniałam sobie. Spirited Away.
Jest to film pełnometrażowy opowiadający o dziesięcioletniej Chihiro, która z rodzicami przeprowadziła się do innego miasta. PO drodze trafili na ślepy zaułek. Było to wąskie przejście w murze. Wbrew dziewczynce, rodzice weszli. Okazało się, że po drugiej stronie jest łąka, tory i... miasto. Opuszczone miasto. Było tam jedzenie, więc dorośli je zjedli... W tym czasie Chihiro spotkała chłopka, który kazał jej uciekać.

 

 

 

 

 

 

 




piątek, 24 października 2014

Kaichou wa Maid-sama!

To anime dopiero zaczynam. Teraz mam czas, skoro skończyłam SAO i inne anime. Opowiada o Misaki - prawie normalnej dziewczynie chodzącej do szkoły koedukacyjnej. Jest jej przewodniczącą i... nienawidzi płci przeciwnej. Wcześniej była to szkoła tylko dla chłopaków. Z czasem zmieniono to i zaczęły pojawiać się dziewczyny, ale stanowiły mniejszość. Chłopcy zawsze robili im głupie żarty. Jednak Misaki zmieniła to. Stała się ich "nadzieją" i zaczęła gnębić chłopców. Wszyscy przedstawiciele płci męskiej bali się jej w szkole. Poza tym dziewczyna jest niezwykle silna i lubi brać wszystko na siebie. Jednak ma swój sekret. Jej rodzina jest biedna, więc po lekcjach pracuje w kawiarni, gdzie kelnerki przebierają się za pokojówki. Niestety, jednego dnia będąc w pracy, napotyka się na Usui Takumiego - najprzystojniejszego chłopaka w szkole, którego szanują wszyscy chłopcy, a według Misaki jest niezwykle irytujący.

 

 

 




Special A

Niedawno zaczęłam nowe anime i dziś je skończyłam. Jeśli lubicie romanse, komedie i szkolne to coś dla was! Opowiada o Hikari Hanazono, która od najmłodszych lat próbuje pokonać Takishime Kei. Zawsze chodzi do tej szkoły co on itd. Tym razem poszła za nim do najlepszej szkoły Hakusenkan i trafiła do najlepszej klasy nazywanej Special A (S.A). Może w niej być tylko siódemka osób. Wszyscy są bardzo zdolni. Osobiście każdego z nich uwielbiam. Hikari jest trochę zaślepiona swoją ambicją i nie widzi, że Takishima jest w niej zakochany...
Obejrzałam już sporo anime i każde z nich jest świetne XD
Mam nadzieję, że wam się spodoba.
Przy każdym odcinku śmiałam się do łez. Niektóre miny są po prostu... Tylko mają nie proporcjonalnie długie nogi. W pierwszych odcinkach mnie trochę raziły, ale potem zapomniałam o tym.

  
  

 

To tyle o Special A.




środa, 15 października 2014

Sword Art Online

Miałam chwilę czasu i postanowiłam obejrzeć jakieś nowe anime. Moja przyjaciółka dużo o nim mówiła, więc wybrałam SAO, czyli Sword Art Online.
Opowiada o 16 letnim chłopcu Kazucie Kirigayamie (pseudonim Kirito), który bardzo lubi gry komputerowe. Stworzono nową grę MMORPG, która różniła się od pozostałych. Aby w nią grać trzeba było mieć specjalny "hełm" NerveGear. To takie coś, co się na głowę wkładało i przesyłało impulsy z mózgu.
W grze tworzyło się postać, chodziło po miastach, wykonywało zdania i zabijało potwory. Była to bardzo realistyczna gra. Jednego dnia, gdy wszyscy użytkownicy byli w grze, pojawiła się postać, która ponoć była twórcą gry. Powiedział, że nie wyjdą w gry dopóki jej nie przejdą. No i tak wszyscy utknęli w tym świecie bez możliwości wylogowania i powrócili do swojego normalnego wyglądu. 
Wiele osób zginęło, gdyż ktoś ściągnął im "hełm". No i aby było zabawniej, jak umrzesz w grze, umierasz naprawdę. 

 

 

 

Polecam! 
Jak wam idzie Sailor Moon Crystal? W ten weekend kolejny odcinek. A Fairy Tail?